Сьогодні проінспектували будинки історичної частини Подолу, де мешканці скаржились на аномально високі рахунки.
Першими було проінспектовано будинки 40, 40б і 40в по вул. Верхній Вал. З фасадної сторони 3-поверхового будинку розташовані 2 комерційні приміщення – магазин сантехніки преміум-класу та «Еко-лавка». Як могли пересвідчитися журналісти – там тепло. Але чи сплачують власники приміщень за обігрів? Як зазначив заступник директора з технічного забезпечення продажу СВП «Київські теплові мережі» Олексій Фоменко, з «Еко-лавкою» договору на теплопостачання немає, з магазином сантехніки – є, проте тільки на частину реальної площі. Як виявилося, під магазином – чимале підвальне приміщення, близько 170 квадратних метрів, яке опалюється. Договору на цю площу – немає. Ймовірно, обігрівається й мансарда, яку надбудовано над верхнім поверхом будинку №40. Її власник також не зареєстрував.
Така ситуація зачіпає інтереси мешканців трьох будинків – 40, 40б і 40в. Тепло, що подається на вказані будинки, обраховується одним вузлом обліку. Вартість тепла, сумарно спожитого за місяць, розподіляється пропорційно опалювальним площам квартир та приміщень, у яких є договори на теплопостачання. А якщо хтось спожив і не сплатив, а теплопостачальній компанії про це не відомо, – цей обсяг автоматично розподіляється між іншими мешканцями.
Зокрема, рахунок за опалення мешканки будинку по вул. Верхній Вал, №40б за грудень склав близько 4000 грн, а її сусідки з будинку 40в – 4718 грн. Провівши обстеження, КИЇВЕНЕРГО виявило причини «космічних» платіжок – незаконне збільшення опалювальної площі власниками комерційних приміщень та деякими мешканцями будинку. Аби ми змогли зробити клієнтам перерахунок, перш за все потрібно заміряти реальні опалювальні площі (що можливо за умови допуску працівників компанії у приватну власність). На основі Акту обстеження, який підписує КИЇВЕНЕРГО, балансоутримувач будинку та власник приміщення, ми перерозподілимо опалювальні площі та зробимо мешканцям перерахунок.
Аби кияни сплачували тільки за те тепло, що спожили самі, КИЇВЕНЕРГО продовжить перевіряти будинки, де мешканці отримали надто великі рахунки. Причиною надмірних сум у квитанціях за тепло можуть бути:
— добудови до фасаду будинку (споживають тепло, не сплачуючи за нього)
— використання нежитлових приміщень в комерційний цілях з повноцінним опаленням (не сплачуючи за нього)
— нелегалізоване перепланування власних квартир: збільшення опалювальної площі за рахунок об`єднання житлової площі з балконами, добудови мансард на верхніх поверхах та ін.
— непередача показань квартирних лічильників тепла сусідами
— низька енергоефективність будинку (невідновлені після пожежі та/або занедбані приміщення, неутеплені стіни, вікна тощо)
[ad_2]
Источник